PRZEKAZY PIENIĘŻNE WESTERN UNION

W Powiatowym Banku Spółdzielczym w Kędzierzynie-Koźlu skorzystasz także z usług Western Union - systemu szybkiego i bezpiecznego przesyłania gotówki na terenie Polski i całego świata. Twoje pieniądze w ciągu kwadransa mogą być przesłane do jednej ze 300 000 agencji Western Union w ponad 200 krajach na świecie.


ABY WYSŁAĆ PIENIĄDZE

Wypełnij formularz „Wysyłanie pieniędzy".  Przekaż agentowi wypełniony formularz wraz z pieniędzmi, które chcesz wysłać, opłatą za przekaz oraz przedstaw dokument tożsamości.  Agent Western Union wprowadzi informacje o przekazie pieniężnym do systemu komputerowego 
 
 Otrzymasz potwierdzenie z Numerem Kontrolnym Pieniężnego (MTCN).  Zadzwoń do odbiorcy i powiadom go o wystanej kwocie oraz podaj mu Numer Kontrolny Przekazu Pieniężnego (MTCN).  

ABY ODEBRAĆ PIENIĄDZE

Wypełnij formularz „Odbiór pieniędzy". Podaj kraj, z którego pieniądze zostały wysłane, imię i nazwisko nadawcy oraz kwotę, jakiej się spodziewasz. Oddaj agentowi Western Union formularz oraz przedstaw dokument tożsamości. Agent wręczy Ci pieniądze i pokwitowanie.

Główne korzyści:

  • szybkość transakcji - pieniądze są przekazywane w ciągu 15 minut
  • łatwy dostęp - już po kilkunastu minutach konkretna osoba będzie mogła odebrać pieniądze w dowolnej placówce na świecie.
  • pewność realizacji - masz pewność, że przekaz trafi zawsze pod właściwy adres.