Powiatowy Bank Spółdzielczy w Kędzierzynie-Koźlu, informuje o wprowadzeniu  nowej usługi płatności internetowych


To obecnie najszybszy sposób płatności w Internecie, dzięki któremu zamówienie może zostać zrealizowane od razu po zatwierdzeniu przelewu przez Klienta.
Sprzedawca korzystający z Paybynet łatwo zidentyfikuje zamówienie Klienta, co przyspieszy nie tylko dostawę zamówienia, ale również rozpatrywanie ewentualnej reklamacji czy procedurę zwrotu towaru.

Płatności internetowe Paybynet gwarantują:

 • bezpieczeństwo płatności – przelew wykonywany jest bezpośrednio z konta kupującego na konto sprzedawcy lub urzędu, bez zatrzymywania pieniędzy w instytucji pośredniczącej,
 • szybkość płatności – informacja o płatności przez internet przekazywana jest natychmiast do sklepu, co przyspiesza realizację zamówienia,
 • wygodę użytkownika – dane przelewu w systemie bankowości internetowej są wypełniane automatycznie, dzięki czemu nie pomylisz się przy ich wprowadzaniu.

Paybynet to:

 • system gwarantowanych natychmiastowych płatności internetowych opracowany przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A. specjalnie na potrzeby handlu elektronicznego,
 • uznany przez Narodowy Bank Polski system autoryzacji i rozliczeń,
 • nowoczesna i bezpieczna transakcyjna platforma internetowa z gwarancją realizacji płatności, funkcjonująca 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Płatności internetowe Paybynet działają w najpopularniejszym w Polsce schemacie płatności internetowych pay-by-link (jest najpowszechniejszym sposobem płatności w polskim Internecie). Wspomniany sposób płatności polega w uproszczeniu na automatycznym wypełnieniu formatki bankowej danymi do przelewu i przekazaniu informacji do sprzedawcy o dokonaniu płatności. W praktyce usługa płatności działa w ten sposób, że osoba płacąca za towary/usługi w Internecie kompletuje zamówienie, wybiera płatność przez swój bank i zostaje przekierowana do swojej bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu w bankowości elektronicznej Klient Banku widzi wypełniony przelew, który może zaakceptować.

Powiatowy Bank Spółdzielczy w Kędzierzynie-Koźlu uruchamiając system Paybynet pojawił się w obsługiwanych przez system sklepach internetowych oraz w sklepach obsługiwanych przez współpracujące systemy płatności, m.in.: 
Transferuj.pl, Przelewy24.pl, eService Online, Dotpay.pl i inne.

Instrukcja Płatności przez Paybynet:

 1. W chwili dokonania zakupów w sklepie internetowym, który akceptuje płatności w systemie PayByNet, przy wyborze rodzaju płatności, należy wybrać PayByNet (Przelewy 24, Dotpay lub inne)
 2. Po wyświetleniu strony serwisu, kliknąć logo Grupa BPS lub Banki Spółdzielcze,
 3. Zaznaczyć województwo opolskie,
 4. Wybrać z listy Powiatowy Bank Spółdzielczy w Kędzierzynie-Koźlu,
 5. Przeczytać i zaakceptować regulamin, a następnie kliknąć w ikonę Potwierdzam:
 6. Następnie należy chwilę zaczekać, gdyż system w sposób automatyczny przekieruje na stronę bankowości elektronicznej Powiatowego Banku Spółdzielczego w Kędzierzynie-Koźlu,
 7. Zalogować się do swojej bankowości internetowej podając login i hasło,
 8. Sprawdzić dane oraz kwotę, które zostały wypełnione oraz kliknąć przycisk dalej,
 9. Dokonać autoryzacji płatności,
 10. Po zaakceptowaniu płatności system poinformuje o zakończeniu płatności oraz automatycznie wyloguje z sytemu.